Açılış Kafe, Organik Studyo, Tarlakusu Tanıtım

>Açtık

>

Gelen , gelemeyen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Yeni oluşum nedir diye soruyorlar

Organik çayların,bitkisel ürünlerin raflarında satıldığı ve “Tadın Alın” anlayışında sürdürdüğümüz yani almadan önce tadabileceğiniz bir yeni konsept bizimkisi.Bunun yanında Saf zeytinyağı sabunları,hediyelik sepetler gibi değişik alışveriş alternatiflerimiz var.

Tarlakuşu Fesleğen kokulu bir kafeye kavuşuyor.Artık kafemizi Perihan hanıma emanet ettik.O nederse o olur.

Fesleğenden tanınan Perihan Hanım ve aramıza yeni katılan Ayfer Hanım miss gibi kurabiyeler ve pastalar yapmaya hazırlanıyor.Sizleri bekliyorlar.

Kahvaltılar,kurabiyeler,pastalar,salatalar,sandwichler……..İkinci katımızdaki

“Organik” Stüdyo ; kültürel, sanatsal, sportif, tüm aktivite ve çalışmalara alt yapı ve yer sağlamak, Ayvalık’la buluşmasına ve yeni ufuklar açabilmesine katkıda bulunmak için açılıyor..

Bu amaçla İzmir’in köklü kültür ve sanat kurumlarından, Sanart Kültür ve Sanat Merkezi ile ortak bir çalışmaya giren stüdyomuz, kültür ve sanat konularında hobi ve profesyonel amaçlı kurs programına başlıyor.

Ayrıca Pladance grubu plates ve dans kurslarına başlıyor.BFit Spor Merkezinden tanıdığımız İlkay Örnek yönetiminde 13 Kasımdan sonra

Organik Studyo da Ayvalık Dans Edecek,Plates Yapacak..

Müzik gurupları, tiyatro, dans, görsel sanat toplulukları ve yöresel el sanatları ilgili sanatçılar ve topluluklar, Organik Stüdyo’da buluşuyor, haftanın belli günleri sergiler, kurslar, performanslar Ayvalık’a, size ulaşıyor.

İş çıkışında biraz rahatlamaya ne dersin? Gel bizimle müzik yap, perküsyon çalmayı öğren, yada dans etmeye başla, belki bir sergi vardır onu ziyaret edersin, çocuklar kurstayken alt katta Tarlakuşu’nda kahveni, çayını iç, gazeteni oku. Yeni, rahat, pratik ve sağlıklı bir yaşama başla…

Sonuç olarak

Tarlakusunun Aklından Geçenler

Artık tüketiciler; toplu üretimler sonucu bir dizi kimyasal işlemlere tabi olmuş ve kimyasal girdilerle uzun sure saklanan ürünlerin sağlığında oluşturacağı olumsuz etkileri bertaraf etmek amacı ile daha çok natürel ve yetiştiği bölgenin özelliklerini içeren ürünleri arar olmuştur

Amacımız ; alırken, paylaşırken ve tüketirken keyif almayı ön planda tutup, yöresel özelliklerinin, hijyen ve estetik içerisinde sunulduğundan emin olduğumuz ürünleri ulaşılması kolay ilişkiler içerisinde sunmak.

Aslında bir süredir dünyada var olan bir yaşam şeklini hayata geçirmeye veya en azından insanlarla tanıştırmaya ve hatta bu şekle birlikte alışmaya-alıştırmaya çalışıyoruz, bu amaçla bir yol belirledik ve bu yolu Ayvalık ta ortaya koymaya çalışıyoruz.Ayvalık ı çok sevdiğimiz için yaşayacağımız ve artık son durak olsun diye en iyisini yapmak ve acele etmeden paylaşmak için uğraşıyoruz.

Sırada Ayvalıkta Kış turizmi ve çeşitli tarım araştırmalarımız var bu sayede ekolojik yaşamı da örneklemiş olacağız bu cennet yerde . Aynı yerde yetiştirdiğimiz “Ayvalık Organik Zeytinlerini” ,meyvelerini,sebzelerini tüketmeye başlayacağız hep birlikte ,buda son hayalimiz olsun istiyoruz.Ayvalık ta yaşayan herkesle yardımlaşmak istiyoruz.

Kısaca Pratik,sağlıklı,ekolojik ve sanatla dolu , bir o kadarda yalın bir yaşam diliyoruz.

Tarlakusu Gurmeko

İsmetpaşa Mahallesi

Cumhuriyet Caddesi

No:53 Ayvalık

312 3 312

www.tarlakusu.com

bilgi@tarlakusu.com
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.