Madenci Amca Biz Seni İstemiyos

>Altın İle İlgili Birkaç Soru Var Bilemediğimiz

>

Suyun Yanında ,barajın yanında olması gereklimi bu madenciliğin
insanlar hayvanlar bu sulardan faydalanıyor ama maden suyu kirletiyor diye düşünüyorum doğrumu?
Tarım yapılamıyormuş buralarda artık bitki örtüsü ölüyormuş ,sizin diktiğiniz çamlar ve zeytin ağaçları varmış ama hep aynı boydalarmış ,ağaçlar tutmadığı için sökülüp yeniden dikiliyormuş ve böylece hep yeşilmiş gibi kalıyormuş doğrumu ?

Sudan zehirlenmeler oluyormuş doğrumu ?İki tane çocuğun öldüğü söyleniyor ?
Bu köylüler fıstıklarını yurt dışına satabiliyorlarmış acaba maden duyulduktan sonra yurt dışındaki firmalar o fıstıkları satın alacaklarmı?Köylü neyapacak sizemi muhtaç kalacak?

Yeni bir töre geleneği başlatmışsınız oralarda Madende çalışanlar ve madende çalışmayanlar diye köyü ikiye bölerek,birbirine düşman ve hatta birbirine silah çeken,düne kadar birbirleriyle dostaça yaşayan insanları düşman etmişsiniz birbirine doğrumu?

Dünyanın en önemli nadide bitki örtüsü ve ağaçlarının bulunduğu doğal bir milli park olan  kozak nasıl birileri tarafından yok ediliyor,neden hiç kimse engelleyemiyor?

Bu konu sanırım Uğur Dündar vb önemli gazetecilerimiz tarafından önemli görülmüyormuş ve bu yüzden televizyonlara taşınamıyormuş?Objektif ve tarafsız olduğunu düşündüğümüz vatansever gazetecilerimiz acaba nasıl böyle bir konuyu atlıyorlar?
Tema Vakfı onursal başkanı Hayrettin KARACA, 16-17 nisan tarihlerinde Bergama Kozak yaylasına geldi. Ve Çukuralan köyünde ki orman kesim sahasına sokulmadığı gibi Koza madencilik görevlisi bir mühendis tarafından hakarete ve saygısızlığa uğrayan Hayrettin KARACA, bölgeyi göremeden ayrılmak zorunda kaldı dediler doğrumu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.