Sosyal Proje

>Bizim Köyün Çocukları

>BİZİM KÖYÜN ÇOCUKLARI PROJESİ ÇAKMAK İLKÖĞRETİM OKULU ZİYARETİ

Ayvalık köylerimizi güzel sanatlarla tanıştırmak amacıyla başlatmış olduğumuz, köy okullarımıza tiyatro ziyaretlerimiz Şeref Çetin Tiyatrosu ile devam etmektedir. Köy okullarımızı tiyatro ile tanıştırırken, sosyal sorumluluk adına çocuklarımıza götürebileceğimiz sosyal ve kültürel hizmetleri de dahil etmeye çalıştık. 2009 yılının konusu olan DİŞ SAĞLIĞI VE HİJYEN konusunda köy okullarını bilgilendirme çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda daha önçe Çamoba ve Akçapınar ilköğretim okullarında, Ayvalık’ta yaşayanların katkılarıyla gercekleşen, her öğrenciye bir tane verilmek üzere toplam 370 adet diş macunu ve diş fırçası dağıttık.
11 Mart 2009 tarihinde yine BİZİM KÖYÜN ÇOCUKLARI PROJESİ kapsamında Ayvalık’a bağlı ÇAKMAK ilköğretim okulu ziyaretimiz gerçekleşti. Bu ziyarette;
-300 öğrencinin diş sağlığı taraması yapıldı ve diş sağlığı konusunda bilgilendirildi
-Şeref Çetin Tiyatrosu ‘İbiş Alfabe Öğreniyor’ oyunu sergilendi ve tiyatro konusunda bilgilendirildi
-bu proje kapsamında her öğrenciye birer adet olmak üzere 300 adet diş macunu ve diş firçası dağıtıldı
-Öğrencilere tiyatro oyunu sonrasında çocuk kitapları dağıtıldı
Diş sağlığı taraması Ayvalık diş hekimlerimiz tarafından gönüllü olarak yapıldı. Gönüllü diş hekimlerimiz Dr Nukhet Kahvecigil, Dr Figen Demir, Dr Aytül Paksoy, Dr Sıla Hıdırbilgin, Dr Semra Gülsever Doğan, Dr Murat Kale, Dr Hikmet Kırım ve Dr Ruhsar Erman. Diş hekimlerimiz öncelikle öğrencilerimizi tek tek muayene ettiler, sonra her sınıfa bir doktorumuz giderek diş sağlığının önemi ve nasıl dişlerimizi korumamız gerektiği konusunda öğrencilerimizi detaylı bilgilendirdiler.
Projenin Çakmak ilköğretim okulu ziyaretine katılan, destekleyen ve görev alan, Ayvalık beach otel, Elvan kuru yemiş, Ayvalık ortopedik engelliler Derneği, Ayvalık Belediyesi, B-fit sağlık ve spor merkezi Ayvalık şubesi, ABİS, Tarlakuşu, Garanti Bankası çalışanları, veteriner Özgür Öztürk, Havva Taylan, Coşkun kuru kahve ve mefrusat, Neslihan Karaalp, Duran Market, Veysel Tamusta, Şükrü Kaygısız, Sonmaz Dikişçioğlu, Meral Kula, Mine Bora, Foto Turan, Hakkı Doğan, Yüksel Çetin ve diş hekimlerimizle birlikte çalışmaktan mutluluk duyduk. Ve ileriki çalışmalarımızda bu desteklerin Ayvalık’ta yasayan tüm duyarlı bireyler ve kurumlar ile birlikte artmasını temenni ediyoruz.
Bir sonraki köy ziyaretimiz Nisanın ilk haftasında BAĞYÜZÜ İLKÖĞRETİM OKULU olarak planlanmaktadır. Önümüzdeki ay içerisinde aktif görev almayı dileyen, destek vermek isteyen herkesi aramıza bekliyoruz. İletişim için 05468025579 no.lu telefon ile bağlantı kurabilir, aktivite öncesi bilgilenmek amacıyla toplantılarımıza katılabilirler.
http://picasaweb.google.com/s/c/bin/slideshow.swf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.