çizgisiz kedi

>”Çizgisiz Kedi” İlk Yazı

>

Çizgisiz Kedi

Müzikoloji Eğitimi gördüm, aynı zamanda Astroloji ve diğer birkaç loji sonlu disiplinlerde amatörce ilgilenmeyi seviyorum, “bana da anlat” a yazı yazar mısın önerisini getiren Ali’yi de.
Burada her ay’ın burcuyla ilgili bir şeyler yazıp sizle paylaşmayı düşündüm, genellikle çok fazla yazılmayan yönleriyle. Bir burç insanının haritası asla bir diğeriyle aynı olamaz Özde benzerlikleri olsa da, haritadaki değişkenler yüzünden aynı burç insanları birbirinden her anlamda büyük farklılıklar gösterir. Ancak Güneşin etkisi, üç aşağı beş yukarı burç insanların da, kimi özellik ve ihtiyaçların aynılığını da vermiştir.
İşte bu Nedenle Bu Ayın Burcu Boğa ile İlgili küçük Bazı Bilgiler ve Öneriler.

Boğa Burcu
Güneş Boğa burcuda seyir ederken doğan kişi, yüksek oranda pratiktir. Öğrenmeleri yavaş yavaş ama sindirerek gerçekleşir ve bu öğrenmenin sonunda öğrenilen unutulmaz. Pratik düşüncelere sahip olabilir, maliyet bilinci vardır, süreci olan işlerde başarılı olurlar ancak yeniliklere açık değildirler bu tam bir boğa insanı yani Merkür gezegeninin Boğadaki etkileriyle belirlenir.
Bu söylediğimin uymadığı boğa varsa aranıza da, hızlı düşünürüm, yeni düşüncelere açığım, tehlikeli durumları sezer ve tepki veririm, sabır ve aşırı dikkatli işleri sevmem diyorsa kendine, bu boğanın Merkür gezegeni Koç burcundadır.
Bir diğer olasılık, çok zeki hızlı öğrenen kıvrak bir zihin, değişime açık kelimelerle oynamayı iyi bilen, yabancı dil, taklit yeteneğim var diyorsa kendine, bu boğanın Merkür gezegeni İkizler burcundadır. Bu üç durumun dışında Bir boğa Düşünce tipi yoktur.
Boğa burcu insanı fiziksel olarak güçlü olan burçlardandır ve güçlüde bir cinsel doğaya sahip olmasına karşın kesinlikle hoppa bir burç değildir. Cinsel doğasına düşkünlüğü harita etkilerine göre onu aşırılığa sürükleyebileceği gibi yemek yeme ve tad keyfi de aşırılığa varabilecek eğilimler gösterebilir. Yüreği sadık, iyi huylu ve sabırlıdır ancak inatçılığı da karakteristik özelliklerindendir. Boğa insanı pek coşkulu olmayan sesiz bir burçtur ve derin, güçlü durgulara sahiptir. Yengeç kadar olmasa da sahipleniciliği oldukça yoğundur. Evliliklerde para büyük önem taşır bu yüzden para için yapılmış evlilikler bu grup insanında görülebilir. Burcun insanı sinir sistemi hassas biri için iyi bir partnerdir, sakinleştirici ve şifa verici bir etkisi söz konusudur.
Boğa Burcu için Beslenme ve Şifa
Burcun insanı zaman zaman tembelleştiği ya da kendilerini zevke, yemeğe, içmeye verdikleri zaman diğer burçlara göre (balık ve yengeç hariç) çabuk kilo almaya eğilimlidir.
Vücuttaki doku tuzları azalınca, karamsar, gergin ve huzursuz olup baş ağrısı çekebilirler ve nezle, boğaz enfeksiyonu da sıkça görülebilir.
Bunları dengelemek için;
Vücuttaki tuzu artıran, suyu ayarlamaya yardımcı olan ve derinin gözeneklerinin açıklığını sağlayan, doğal kükürt ve doğal iyot içeren besinleri tüketmeleri faydalıdır.
• Pancar, Ispanak, Lahana, Karnabahar, Taze soğan, Turp, Yeşil salata
• Ahududu, Çilek, Elma, Dut
• Balık, Deniz Mahsulleri
• Yumurta, Karaciğer
Ve Buğday yemeleri, bolsu içmeleri beslenmelerinin önemli bölümü olmalıdır. Yağlı yemeklerden uzak durarak yürüyüş yapmaları, bahçe işleri, olanaklıysa yüzmeleri çok önemli ve faydalıdır.

Boğa burcuna;
Gender Aktivite düzgünlüğü için denemesi önerilebilecek doğal bitki; mine çiçeği yaprağı _Latincesi verbena officinalis olan mine çiçeği, mine çiçeğigiller familyasının tipik örneğidir. Halk arasında güvercin otu, kan otu olarak da bilinir _
4 bardak kaynar suya 2 avuç mine çiçeği yaprağı koyup 5 dakika demlendirdikten sonra ateşten alıp soğumaya, bırakın süzdükten sonra günde 2 ya da 4 bardak içebilirsiniz, ikinci olarak sıcak suyla
doldurulmuş bir küvete 6 avuç mine çiçeği yaprağı koyup bu suyun içinde 10 dakika yatabilirsiniz.
Boğaz enfeksiyonları için denemesi önerilebilecek şeyler
_ 1 tane Siyah Turp ince rendelenerek suyu çıkarılıp, suyunun yarısı kadar bal eklenip karıştırılarak yemeklerden önce 2 tatlı kaşığı içilir.
_ 4 bardak suya 1 tutam adaçayı konulur, kaynatılıp süzülür ılıdıktan sonra gargara yapılır.
_ 50 gr. Kavrulmamış ayçiçeği 2 bardak suda kaynatılır, çay gibi içilir.
Bronşit için denemesi önerilebilecek şeyler
_ 4 çorba kaşığı çitlembik kavrulduktan sonra iyice dövülüp kahve gibi içilir.
_ kuru incir yaprakları ufalanıp pipoyla bir iki çekilebilir.
Rahatlatıcı Banyo ve diğer öneriler
_ 20 bardak suya 250 gr Lavanta çiçeği koyup 5 dakika kadar kaynat sonra orta sıcaklıktaki banyo suyuna ilave edin ve 20 dakika kadar içinde yatın.
_ 4 çorba kaşığı badem yağı ya da zeytin yağı en olmadı mısırözü yağı’nı koyu renk bir şişenin içine koyun, üzerine 10 damla ıtır esansı, 5 damla lavanta esansı ve 4 damla mercanköşk yağı damlatıp şişenin ağzını sıkıca kapatıp karanlık ve serin bir yerde koruyun ve gerektiğinde bu yağla masaj yapın.
_ yorgunluğu gidermek için kereviz yemeniz ve yasemin çayı içmenizde fayda vardır.
_ 25 gr. Yabanmersini meyvesi 2,5 bardak suda kaynatılıp soyunca içilir bu da vücudun su toplamasını önler.

Tütsü sevenler için Yasemin, boğaya uygun bir tütsüdür diyebiliriz.

21 _ 30 Nisan arası doğanlar için taş olarak; zümrüt, akik, topaz, lapis, mercan taşları
01 _ 09 Mayıs arası doğanlar için taş olarak; opal, ay taşı, mercan, açık renk taşlar
10 _ 20 Mayıs arası doğanlar için taş olarak; ay taşı, safir, zümrüt, opal taşları kullanmaları önerilebilinir. Verimlilik için; yeşim taşı teması faydalıdır diyebiliriz.

Farklı ayrıntılardan oluştuğunu düşündüğüm yazı sonlanırken umarım ilginizi ve özellikle Boğaların önemsemesini sağlamışızdır. Şimdiden meraklanan İkizlerle Haziran Ayında görüşebilmek dileğiyle…

Cemal Gülyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.