Bizim Köyün Çocukları

>Kese kağıdından torba yapıyoruz

>


Ayvalık Çevre Derneği tarafından hazırlanan proje kapsamında birlikte çalıştık.ilçe, belde ve köylerdeki okullarda gönüllü öğrencilerin performans dersleri dâhilinde, Ayfer Özcan’ın verdiği ikişer saatlik kurslarda minik öğrencilere kese kâğıdı yapımı öğretilmeye çalışılıyor.
24 Aralık 2010 ve 7 Ocak 2011 tarihilerinde, İstiklal İlköğretim Okulunda başlayan kese kâğıdı yapımı kursunda, yaklaşık 20 öğrenciye verilen eğitime, Başkanımız Nuray Özer, Başkan Yardımcımız Övünç Uğuz, Yönetim Kurulu Üyemiz Kafiye Özer’in yanısıra Okul Müdür Yardımcısı ve okulun Çevre Kulübü Rehber Öğretmeni de katıldı.

  
Projenin ikinci aşamasında ise 14 Ocak ve 21 Ocak 2011 tarihlerinde 15 Eylül İlköğretim Okulunda etkinlik düzenlenmesi planlandı.
14 Ocak 2011 tarihinde yapılan etkinliğe yaklaşık 30 öğrenci katıldı.Öte yandan, Ayfer Özcan tarafından kese kâğıdı yapımının mini kursla verilmesinden
son derece mutlu oldukları gözlenen miniklerin, kese kâğıdı yapımını evlerinde de sürdürerek, yapacakları kese kâğıtlarının üzerine resimler çizerek, bunları arkadaşlarına hediye edeceklerini belirttiler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.