Bizim Sokak

>”ZEUSTONES”

>

Füsun un atölyesi ve “ZEUSTONES”
Şöyle boyadığı taşları önüme saçtı.
Önce biraz baktım algılamaya çalıştım ona özgü birşeyler işte oda bunu bulmuş ne güzel dedim
Sonra kutulardaki mücevherler gibi değerli koleksiyonunu açtı .baktıkça günümün bu taşlara göre değişebileceğini,yanımdan ayıramayacağım ve benzeri olmayan bir şeyleri hissetmeye başladığımda ,bunun denizde onu bulurkenki an ile atolyedeki üzerine çizilen ,boyanan ve sen arasında kocaman bir değişken dünya.bir sürü düşünürsün herbir taşın üstünde.işte böyle çılgın bir şey.
Şimdilerde iş masa başından kalkamayacak kadar sarpa sarmış durumda nefes aldığında şöyle arkada birikmiş yüzlerce taşı var Füsunun.Paylaşmaya karar vermişki gittigidiyorda bir dükkan açtım dedi .Dükkanda sizi karşılayan sözler aşağıdaki gibi .Değişik bişey .
Zeustones, Edremit Körfezi’ nin taşları üzerine çizilmiş boyanmış desenler ve naiv resimlerdir. Taşlar Zeus’ un evindeki derelerden denize dökülmekte, dalgalarla sahile taşınmaktadır. Malzemeler marker, akrilik, porselen boyası, asetat kalemi, röntgen kalemi, kahve, böğürtlen vs dir. . .
Kullanılan boyalar uzun süre dayanabilecek kalitede seçilmişlerdir, konturlar genelde archival ink ile çizilmişlerdir, su bazlı olanlar cilalanmıştır. Porselen boyaları ile yapılanlar fırınlanmış, dayanıklılıkları iyice artırılmıştır.

Taşların gerçek boyutları hakkında fikir verebilmek için fotoğraflarda altta bir cetvel yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.